କରୋନା ଛକିଥିଲା ଦିଲ୍ଲୀ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ମସଜିଦ ରେ,ଏକାଠି ହେଇଥିବା 1500 ଭିତରୁ 24 ସଂକ୍ରମିତ 700 କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ରେ

ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ମାଡିଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଭାରତ ରେ ମଧ୍ୟ କାୟାବିସ୍ତାର କରି ଚାଲିଛି I ଭାରତ ସରକାର ଙ୍କ ତରଫରୁ କରୋନା କୁ ରୋକିବାକୁ ଲକ ଡାଉନ କରାଯାଇଛି ତେବେ ବର୍ତମାନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ତଥ୍ୟ I ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଦିଲ୍ଲୀର ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ୍‌ଠାରେ ହୋଇଥିବା ମୁସଲମାନ୍‌ଙ୍କ ମରକଜ୍‌ ତବଲିଗି ଜମାତ୍‌ ଧାର୍ମିକ ସମାବେଶ ପାଇଁ କରୋନା ଏବେ ଆହୁରି ଭୟଙ୍କର ପାଲଟିଛି I ସମାବେଶ ରେ ପାଖାପାଖି 1500ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ସାମିଲ୍‌ ହୋଇଥିଲେ। ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଭିତରୁ ବର୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା 24ରୁ ଉର୍ଧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେଇଛନ୍ତି I ଏହାପରେ ଏବେ ଅସଲ ତଥ୍ୟ ପଦାକୁ ଆସିଛି I ମାର୍ଚ୍ଚ 13-15 ଇଭେଣ୍ଟ ପାଇଁ ପାଖାପାଖି 1500 ଲୋକ ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଖ୍ୟାଳୟ ତବଲିଗି ଜାମାତ ଗୋଷ୍ଠୀର “ମାର୍କାଜ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ” ରେ ଏକାଠି ହେଇଥିଲେ । ଅତ୍ୟଧିକ ସଂକ୍ରାମକ ଜୀବାଣୁର ଲକ୍ଷଣ ସହିତ ଗତକାଲି 300 ରୁ ଅଧିକ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ଆଜି ସକାଳେ ମାର୍କାଜ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନଙ୍କୁ ସିଲ୍ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ବସ୍‌ରେ 700 ଲୋକ ବାହାରକୁ ନିଆଯାଇ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ରଖାଯାଇଛି। ନିଜାମୁଦ୍ଦିନରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ 300 ରୁ ଅଧିକ ବିଦେଶୀ ନାଗରିକ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର 72 ଜଣ, ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡର 71 ଜଣ, ନେପାଳର 19 ଜଣ, ମାଲେସିଆର 20 ଜଣ, ମୀନାମାରର 33 ଜଣ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର 34 ଜଣ, ବାଂଲାଦେଶର 19 ଜଣ ଏବଂ କିର୍ଗିଜସ୍ଥାନର 28 ଜଣ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *