ଚାଇନାର କରୋନାଭାଇରସ୍ ଆକଳନ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ପ

ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ବୁଧବାର ଏହାର କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଂପକ୍ଷ ରେ ଏକ ବିବୃତି ରେ  ଚାଇନାର କରାନା ଆକ୍ରାନ୍ତ  ସଂଖ୍ୟା ର  ସଠିକତା ଉପରେ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି।

ଟ୍ରମ୍ପ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚାଇନା ରେ ଏ ସଂଖ୍ୟା ଏତେ କମ ହେଲା ପରି କାହିଁକି ମୋତେ ସ୍ସନ୍ଦେହ ହେଉଛି
ଆମେ ନିଜେ ଏହି ମହାମାରୀ ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଆଉ ଏଥିରୁ ହିଁ ଲାଗୁଚି ଚୀନ ସଂଖ୍ୟା ସଠିକ ଭାବରେ ଜଣାଉ ନାହିଁ

ତେବେ, ବେଜିଂର ସ୍ୱଚ୍ଛତାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ସମ୍ପର୍କକୁ ଆହୁରି ତିକ୍ତ କରିଦେଇଛି।

କଂଗ୍ରେସରେ ଥିବା ରିପବ୍ଲିକାନ୍ମାନେ ଆମେରିକାର ଗୁପ୍ତଚର ସୂଚନା ଦେଇ ବ୍ଲୁମବର୍ଗର ଏକ ରିପୋର୍ଟକୁ ଦର୍ଶାଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଚୀନ୍‌ର ସଂକ୍ରମଣ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ବେଜିଂ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସମୁଦାୟକୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରିଛି।

ଚୀନ୍‌ର ରିପୋର୍ଟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟମୂଳକ ଭାବେ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛି, କିଛି ଗୁପ୍ତଚର ଅଧିକାରୀ ବେଜିଂର ସଂଖ୍ୟାକୁ ନକଲି ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ବ୍ଲୁମବର୍ଗ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି, ଯାହା ଗତ ସପ୍ତାହରେ White  ହାଉସକୁ ପଠାଯାଇଥିବା ବର୍ଗୀକୃତ ଗୁପ୍ତଚର ଦଲିଲକୁ ଦର୍ଶାଇଥିଲା।

ବୁଧବାର ସୁଦ୍ଧା ଚୀନ୍ 82,361 ନିଶ୍ଚିତ ମାମଲା ଏବଂ 3,316 ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି | ଏହା ବିଶ୍ 6 ର ସର୍ବବୃହତ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବା ଦେଶରେ 206,207 ମାମଲା ଏବଂ 4,542 ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ତୁଳନା କରାଯାଇଛି।

ରିପବ୍ଲିକାନ୍ ସିନେଟର ବେନ୍ ସେସେ ଓଲଟା ବେଜିଂର ସଂଖ୍ୟା ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ମତ ରେ ଆମେରିକା ରେ କେବେ ଏତେ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇନଥିବେ

ସେସେ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚୀନ୍ ଅପେକ୍ଷା ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଅଧିକ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ବୋଲି ଦାବି ମିଥ୍ୟା ଅଟେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *