ପୁଣି ବଢିବ କୱାରେନଟାଇନ: ଓଡ଼ିଶାରେ 14 ରୁ 21 ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅବଧି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ

ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରୁ ଫେରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ COVID19 କୱାରେନଟାଇନ ଅବଧି 14 ରୁ 21 ଦିନକୁ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ବୋଲି ଗୁରୁବାର ଦିନ ଓଡିଶା ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ରାଜ୍ୟରେ COVID19 ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଏକ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ପରେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କ ସହ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପରାମର୍ଶଦାତା ଶ୍ରୀନଥ ରେଡ୍ଡୀ ଏହି ନୂତନ ପଦ୍ଧତି ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାକୁ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରନ୍ତୁ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଫେରୁଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ରଖିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଓଡିଶାରେ କୱାରେନଟାଇନ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ ଏହି ଜୀବାଣୁ ବିସ୍ତାରକୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା 14 ଦିନିଆ କୱାରେନଟାଇନ ଅବଧି ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରିଛି।

ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିକାଶରେ ଆଜି ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟକୁ ଫେରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ରାଜ୍ୟକୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମେ ଆରଟିଓ- PCR ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ। ସେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ରହୁଥିବା ସମ୍ପୃକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରବାସୀ ଓଡିଆଙ୍କ ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *